понеділок, 4 квітня 2016 р.

Улаштування маяків при настиланні підлоги керамічними плитками.

ПЛАН УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
(лицювальник - плиточник)
Тема програми:      Настилання підлог керамічними плитками.

Тема уроку:             Улаштування маяків при настиланні підлоги керамічними плитками.


Мета уроку:            Навчити учнів прийомам улаштування маяків при настиланні підлоги 
                                керамічними плитками.
Виховувати в учнях почуття відповідальності за якість виконуваної роботи.
Розвивати самостійність у плануванні й організації робочого місця.

Тип уроку:              Формування складних професійних умінь.

Вид уроку:              Вправи.

Матеріально-технічне і дидактичне оснащення
1. Штирі металеві - 6 шт.
2.   Рейки довжиною 2,5 м - 6 шт.
3.   Рівні водяні - 6 шт.
4.   Металеві косинці - 6 шт.
5.   Плитки керамічні - 100 шт.
6.   Розчин глиняний - 0,05 м3
7.   Лопатки плиточника - 15 шт.
8.   Молотки - 6 шт.
9.   Цебра - 6 шт.

10. Шнури по 3 п/м - 10 шт.
11. Плакат з улаштування маяків при настиланні підлог - 1 шт.
12. Інструкційні карти - 15 шт.






ХІД  УРОКУ

Етапи уроку
Час, хв.
Засоби навчання
Методи навчання
Діяльність








майстра в/н
.    учнів
1
2
3
4
5
6
1. організаційна частина
3
еталон робочого одягу облицювальника
Словесний, наочний, репродуктивний
Прийом     рапорту    старости, огляд робочого одягу
сприйняття інформації
2.вступний інструктаж
ЗО
Еталон        виконуваної роботи. Зразок      неправильної установки     маяків  _ із фрагментом         чистої підлоги
Словесний пояснення; наочний показ зразків; поясшовально-ілюстративний
Повідомляє  тему,   цілі   уроку. Мотиваційна              настанова: пояснює важливість роботи по улаштуванню.   ..   маяків,        її взаємозв'язок з якістю підлоги, показує 2 зразка: еталонний та бракований через неякісне улаштування маяків
сприймають інформацію
А.    Актуалізація    опорних знань, умінь і навичок


Словесний - бесіда, наочний-практичний показ виконання трудових прийомів, частково-пошуковий, (учні беруть участь у резензуванні відповідей товаришів)
З'ясовує знання учнів: 1.     Пояснієте     як    перевірити рівність     і     горизонтальність поверхні майбутньої підлоги. 2. Покажіть прийоми закріплення    позначки    чистої підлоги. 3. Як перевірити правильність геометричної форми підлоги? 4. Те ж, покажіть.
Відповідають на питання, показують трудові прийоми. Рецензують відповіді товаришів
Б.       Пояснення матеріалу


Плакат           по
улаштуванню маяків
при настиланні підлоги
Комплект робочого і
контрольно-
вимірювального
інструменту
плиточника.
Керамічна
плитка,
глиняний розчин
Словесний -пояснення, наочний - особистий показ нових прийомів. Пояснювально-ілюстративний з використанням плаката

Пояснює організацію робочого місця, правила техніки безпеки при улаштуванні маяків для настилання підлоги. Показує прийоми користування рівнем і рейкою.
Пояснює і показує улаштування
першого реперного  маяка для
настилання фризового маяка.
Пояснює   і   показує   розбивку
покриття        підлоги            з
неоднаковими            розмірами
протилежних сторін. Звертає увагу на важливе значення точності розбивки покриття підлоги і правильності улаштування маяків як гарантії гарної якості підлог, що настилаються.
Звертає особливу увагу на хватку інструменту, робочі рухи, робочу позу.
























Сприймають і
запам'ятовують
інформацію



1
2
3
4
5
6
В. Закріплення вступного інструктажу


Словесний - бесіда,
наочний,
практичний показ
учнями нових
трудових прийомів.
Репродуктивний
відповіді учнів,
показ трудових
прийомів.
З'ясовує      в      учнів      ступінь
засвоєння нового матеріалу:
Назвіть     види      маяків     при
настиланні підлог;
покажіть прийоми улаштування
маяків.
Відповідають на
питання.
показують нові
трудові
прийоми,
сприймають і
запам'ятовують
інформацію.
Г.        Підбиття   -   підсумків
вступного інструктажу













Інструкційна карта
Словесний-
роз'яснення по роботі з
документацією
письмового
інструктажу,
пояснювально-
ілюстративний-
майстер відмічав:
■  можливі дефекти
при виконанні роботи,
її причину та способи
усунення;
■  найбільш важливі
вимоги техніки
безпеки
Характеризує   роботу    учнів    па
етапі  актуалізації знань,  умінь   і
навичок.Звертає  увагу   на  типові
помилки   при   улаштуванні   маяків.
Способи   їхнього   попередження.
можливі причини травматизму при
виконанні даної роботи. Пояснює
методику роботи з інструкційною
картою.      Повідомляє     завдання
учням      на     урок     і     критерії
оцінювання виконаних робіт.
Слухають
осмислюють
інформацію
3.      Поточний      інструктаж.
Обхід робочих місць учнів
210
Інструкційні карти
Словесний - робота з
документацією
письмового
інструктажу.
Практичний- вправи
учнів.
Репродуктивний-
точне виконання
завдання за
інструкційною картою
Обходить   робочі   місця   учнів   з
метою       перевірки       організації
робочого    місця     і    дотримання
правил безпечного ведення робіт;
■  правильності               виконання
трудових дій, прицомів;
"  якості виконання роботи;
■  приймає роботу учнів;
■   готується        до        заключного
инстуктажу.
Організують свою
роботу з
виконання вправ
по улаштуванню
маяків при
настиланні
підлоги. Сдають
роботу майстру,
прибирають свої
робочі місця.
1
2
3
4
5
6
4.     Заключний     інструктаж.
Аналіз     і    оцінка    трудової
діяльності учнів на уроці
20
Емоційний
Пояснювально-
ілюстративний
Підбиває підсумок уроку, аналізує
роботу  учнів,  об'являє  оцінки  з
мотивацією.                               
Слухають,
осмислюють
інформацію
5. Домашнє завдання
7
Зразок        макету        по
улаштуванню   маяків  під
плиткові підлоги
Пояснювально-
ілюстративний
Пояснює       зміст       домашнього
завдання:       виготовити       макет
улаштування маяків під плиткові
підлоги
Осмислюють і
записують
домашнє завдання




Немає коментарів:

Дописати коментар